Վրաստանում տպագրվել է ավելի քան 120 հազար կտոր հայերեն դասագիրք
Վրաստանի հայկական դպրոցները 2020-2021 ուսումնական տարում նոր տպագրված հայերեն դասագրքերով են համալրվել։ համալրվեցին: Jnews-ին Վրաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից հայտնել են, որ հայկական դպրոցների համար տպագրել և բաշխել է 120 հազար  330 կտոր դասագիրք: Սակայն Վրաստանում տպագրված հայկական դասագրքերը ոչ բոլոր աշակերտներին են հասել։ ԿԳ նախարարությունից վստահեցրլ են, որ պակասն ամբողջությամբ կլրացվի:
Այսպիսով, տպագրվել է I-VI դասարանների համար 111500 դասագիրք, իսկ VIII-XII դասարանների` 8830 դասագիրք: Ինչ վերաբերում է VII դասարանի դասագրքերին, ապա նախատեսվում է տպագրել 12 167 դասագիրք:

В 2020-2021 учебном году армянские школы в Грузии пополнились новыми учебниками на армянском языке. Как сообщили JNEWS, Министерством образования, науки, культуры и спорта Грузии было издано 120 330 учебников, которые были распределены по армянским школам.
Как JNEWS уже сообщал ранее, в этом году публичные школы Ахалкалакского района начали учебный год с новыми учебниками. Однако учебники на армянском языке, изданные в Грузии, достались не всем ученикам. В Министерстве образования заверяют, что недостача будет полностью восполнена.
Таким образом, для I – VI классов было напечатано 111 500 учебников, для VIII – XII классов – 8830 учебников. Что касается учебников для VII класса, то планируется издать 12 167 учебников.