Վրաստանում տպագրվել է ավելի քան 120 հազար կտոր հայերեն դասագիրք
Վրաստանի հայկական դպրոցները 2020-2021 ուսումնական տարում նոր տպագրված հայերեն դասագրքերով են համալրվել։ համալրվեցին: Jnews-ին Վրաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից հայտնել են, որ հայկական դպրոցների համար տպագրել և բաշխել է 120 հազար  330 կտոր դասագիրք: Սակայն Վրաստանում տպագրված հայկական դասագրքերը ոչ բոլոր աշակերտներին են հասել։ ԿԳ նախարարությունից վստահեցրլ են, որ պակասն ամբողջությամբ կլրացվի:
Այսպիսով, տպագրվել է I-VI դասարանների համար 111500 դասագիրք, իսկ VIII-XII դասարանների` 8830 դասագիրք: Ինչ վերաբերում է VII դասարանի դասագրքերին, ապա նախատեսվում է տպագրել 12 167 դասագիրք:

Armenian schools in Georgia have been replenished with newly published textbooks in the Armenian language for the 2020-2021 academic year.
The Georgian Ministry of Education, Science, Culture and Sports told Jnews that a total of 120,330 textbooks have been published and distributed to Armenian schools. However, not all Armenian schoolchildren have received the new textbooks. The ministry assures that the shortage will be filled.
Thus, 111,500 textbooks have been published for I-VI grades, and 8,830 textbooks for VIII-XII grades. As for the VII grade textbooks, it is planned to publish 12,167 textbooks soon.