Ադրբեջանական կողմում կռվող վարձկանների մասնակցությունը փաստող տեսանյութ է հրապարակվել
Հայկական միասնական տեղեկատվական շտաբը վարձկանների մասնակցությամբ ավելի վաղ հրապարակված տեսանյութի մանրամասն ուսումնասիրություն է ներկայացրել։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ էր հրապարակել, և գրել.
«Թուրք-ադրբեջանական տանդեմն ընդդեմ Արցախի հավաքագրել և գործի է դրել ահաբեկչական ամենատարբեր խմբերի ներկայացուցիչներին»։
Ավելի վաղ արդեն իսկ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրներից Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան հայտնել էին՝ ունեն տեղեկություններ, որ Թուրքիայից Ադրբեջան են տեղափոխվում վարձկաններ։

Детальное изучение видео о наемниках, задействованных азербайджано-турецким тандемом против Арцаха
Армянский единый информационный штаб представил детальное изучение опубликованного ранее видео о наемниках, борющихся против армян в Арцахе (НКР).
Напомним, ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал видео и написал:
«Азербайджано-турецкий тандем завербовал и задействовал против Арцаха представителей самых различных террористических группировок».
Этот уже широко известный факт о переброске Турцией террористов в Азербайджан подтверждают не только авторитетные международные организации и СМИ, но и различные официальные лица ряда государств, в том России, Франции (стран-сопредседателей МГ ОБСЕ), Ирана, Сирии.