ՊՆ ներկայացուցիչ. Քարվաճառում էլ են ընթանում մարտական գործողություններ
Պաշտպանության նախարարության կողմից հակառակորդի կորուստների վերաբերյալ հրապարակված թվերը վերաբերում են միայն խոցված տեխնիկային, դրանում ներառված չէ առգրավված տեխնիկան։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում այսօր հայտարարեց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այսօր անցնող ժամերի ընթացքում 3 ԱԹՍ է խոցվել, 1 ինքնաթիռ, 3 զրահատեխնիկա և մոտ 200 ադրբեջանցի է սպանվել»,-ասաց Ա. Հովհաննիսյանը։
Անդրադառնալով հարցին, թե ի՞նչ իրավիճակ է Քարվաճառում, Ա. Հովհաննիսյանը պատասախանեց՝ այդ ուղղությամբ էլ կան մարտական գործողություններ։
«Ինքնաթիռը հենց այդ ուղղությամբ է խոցվել ի միջի այլոց։ Այլ մանրամասներ չեմ կարող ասել, մարտերն ինտենսիվությամբ միգուցե զիջում են հարավում տեղի ունեցող մարտական գործողություններին, բայց այնպես չէ, որ Քարվաճառում խաղաղ իրավիճակ է»,-ասաց նա։

Арцрун Ованнисян: В Карвачаре также ведутся боевые действия
«Публикуемые Армией обороны данные о потерях ВС Азербайджана касаются только уничтоженной техники, эти данные не включают конфискованную технику», – заявил сегодня на брифинге представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сегодня уничтожено 3 БПЛА, 1 самолет, 3 единицы бронетехники, потери противника в живой силе составили около 200 военнослужащих», – отметил А. Ованнисян.
Обратившись к вопросу, какова ситуация в Карвачаре, А. Ованнисян ответил, что в данном направлении также ведутся боевые действия.
«Кстати, самолет был уничтожен именно в данном направлении. Других подробностей представить не могу, бои своей интенсивностью, возможно, уступают боевым действиям на южном направлении, но не так, что в Карвачаре ситуация спокойная», – подчеркнул он.