12.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 370 նոր դեպք, գրանցվել է 9 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1269 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 370 նոր դեպք: Առողջացել է 67 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ, որից երեքն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 73 (կին), 82 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 89 (կին), 85 (կին) և 61 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 56821 դեպք, որոնցից 45891-ն` առողջացած, 1026-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 306 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9598 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 327163 թեստավորում:

12.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 370 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 370 новых случаев коронавируса (при проведенных 1269 тестах), выздоровели 67 человек.
За минувшие сутки скончались 9 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 73 лет (женщина), 82 лет (мужчина), 67 лет (мужчина), 89 лет (женщина), 85 лет (женщина) и 61 года (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 12 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 56821. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 45891 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1026.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 306.
Фактически на лечении находятся 9598 пациентов. В общей сложности было проведено 327163 тестирования.