12.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 370 նոր դեպք, գրանցվել է 9 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1269 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 370 նոր դեպք: Առողջացել է 67 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ, որից երեքն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 73 (կին), 82 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 89 (կին), 85 (կին) և 61 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 56821 դեպք, որոնցից 45891-ն` առողջացած, 1026-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 306 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9598 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 327163 թեստավորում:

Armenia has confirmed 370 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 56,821 as of 11 a.m. Monday, October 12, the Ministry of Health reports.
67 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 45,891.
The coronavirus death toll has increased by 6 to 1,026. The latest victims were 73 (female), 82 (male), 67 (male), 89 (female), 85 (female) and 67 (male) years old. All had underlying chronic health conditions.According to the ministry, three cases of death were recorded in the past 24 hours when the patients tested positive for the virus, but the cause of death was another disease. The number of such cases is 306.
The number of active cases is 9,598. As many as 327,163 tests have been performed in the country since the disease outbreak.