13.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 745 նոր դեպք, գրանցվել է 8 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2114 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 745 նոր դեպք: Առողջացել է 427 մարդ:
Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից երկուսը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 73 (տղամարդ), 61 (կին), 65 (տղամարդ), 81 (կին), 58 (կին) և 61 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 57566 դեպք, որոնցից 46318-ն` առողջացած, 1032-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 308 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9908 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 329277 թեստավորում:

13.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 745 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 745 новых случаев коронавируса (при проведенных 2114 тестах), выздоровели 427 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 73 лет (мужчина), 61 года (мужчина), 65 лет (мужчина), 81 года (женщина), 58 лет (женщина) и 61 года (женщина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 13 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 57566. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 46318 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1032.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 308.
Фактически на лечении находятся 9908 пациентов. В общей сложности было проведено 329277 тестирований.