15.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1371 նոր դեպք, գրանցվել է 7 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3957 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1371 նոր դեպք: Առողջացել է 406 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 67 (կին), 75 (կին), 63 (կին) և 62 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 59995 դեպք, որոնցից 47119-ն` առողջացած, 1046-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 311 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11519 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 336111 թեստավորում:

Armenia reports record single-day rise in coronavirus cases on October 15
Armenia has reported a record one-day increase in coronavirus infections, with the total rising by 1,371 to 59,995 as of 11 a.m. Thursday, October 15.
As the Health Ministry reports, 406 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 47,119.
The coronavirus death toll has increased by 7 to 1,046. The latest victims were 70 (male), 68 (male), 79 (male), 67 (female), 75 (female), 63 (female) and 62 (female) years old. All had underlying chronic health conditions.
The number of active cases is 11,519. As many as 336,111 tests have been performed in the country since the disease outbreak.