15.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1371 նոր դեպք, գրանցվել է 7 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3957 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1371 նոր դեպք: Առողջացել է 406 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 67 (կին), 75 (կին), 63 (կին) և 62 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 59995 դեպք, որոնցից 47119-ն` առողջացած, 1046-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 311 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11519 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 336111 թեստավորում:

15.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 1371 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 1371 новый случай коронавируса (при проведенных 3957 тестах), выздоровели 406 человек.
За минувшие сутки скончались 7 пациентов с коронавирусом. Из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 70 лет (мужчина), 68 лет (мужчина), 79 лет (мужчина), 67 лет (женщина), 75 лет (женщина), 63 лет (женщина) и 62 лет (женщина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 15 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 59995. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 47119 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1046.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 311.
Фактически на лечении находится 11519 пациентов. В общей сложности было проведено 336111 тестирований.