ՌԴ անվտանգության խորհրդի նիստում քննարկել են ԼՂ-ում առկա իրավիճակը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վիդեոկոնֆերանսի ձևաչափով հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների մասնակցությամբ խորհրդակցություն։
Կրեմլի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, քննարկվել է ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև՝  ռազմավարական միջուկային զենքի զինանոցների փոխադարձ կրճատման պայմանավորվածության շուրջ առկա երկխոսությունը։
Անվտանգության խորհրդի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել ԼՂ հակամարտության շուրջ առկա իրադրության վերաբերյալ։
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, Դաշնային խորհրդի ղեկավար Վալենտինա Մատվիենկոն, Անվտանգության խորհրդի ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Մեդվեդևը, խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովւ, ՆԳ նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևը, արտքաին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը։

Russian President Vladimir Putin and permanent members of the Russian Security Council have discussed issues of the Russia-US dialogue on New START treaty as well as the Nagorno-Karabakh conflict, TASS reported on Friday, citing Kremlin spokesman Dmitry Peskov.
"The issue of the Russian-American dialogue on New START was discussed at the meeting," he said. "This information was provided by [Russian] Foreign Minister Sergey Lavrov."
"The meeting members also exchanged opinions on the current situation in the Nagorno-Karabakh conflict," Peskov informed.
The Russian domestic agenda was also discussed.
Apart from Lavrov, the meeting was also attended by Prime Minister Mikhail Mishustin, Speaker of the Federation Council (upper house of parliament) Valentina Matviyenko, Deputy Head of the Security Council Dmitry Medvedev, Security Council Secretary Nikolai Patrushev, Chief of Staff Anton Vaino, Interior Minister Vladimir Kolokoltsev, Director of the Federal Security Service (FSB) Alexander Bortnikov and Director of the Foreign Intelligence Service Sergei Naryshkin.