16.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1465 նոր դեպք, գրանցվել է 13 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4005 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1465 նոր դեպք: Առողջացել է 422 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 13 մարդ, որից 3-ը, ըստ ՀՀ առողջապահության նախարարության, պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 60 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 83 (կին), 68 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 86 (կին), 93 (կին), 73 (կին), 60 (տղամարդ) և 73 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 61460 դեպք, որոնցից 47541-ն` առողջացած, 1056-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 314 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 340116 թեստավորում:

16.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 1465 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1465 новых случаев коронавируса (при проведенных 4005 тестах), выздоровели 422 человека.
За минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 60 лет (мужчина), 76 лет (мужчина), 83 лет (женщина), 68 лет (мужчина), 86 лет (мужчина), 86 лет (женщина), 93 лет (женщина), 73 лет (женщина), 60 лет (мужчина) и 73 лет (женщина). Все страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 16 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 61460. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 47541 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1056.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 314.
Фактически на лечении находится 12549 пациентов. В общей сложности было проведено 340116 тестирований.