17.10.2020. Կորոնավիրուսի 1540 նոր դեպք է գրանցվել, 11 մարդ մահացել է
Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնովիրուսի ախտորոշման համար կատարվել է 3937 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1540 նոր դեպք: Նման տվյալներ է հրապարակել ԱՆ-ն՝ ավելացնելով, որ ունենք 384 առողջացած:
Նախորդ մեկ օրվա ընթացքում հիվանդության հետևանքով մահացել է 11 մարդ։ ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 75 (կին), 64 (տղամարդ), 89 (տղամարդ), 78 (կին), 70 (կին), 69 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 66 (կին), 82 (կին) և 73 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հիվանդության հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 1067-ի, ևս 314 կորոնվիորւսով հիվանդ մահացել է այլ հիվանդություններից։
Հոկտեմբերի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 63000 դեպք, որոնցից 47925-ն` առողջացած, 1067-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13694 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 344053 թեստավորում:

Armenia has reported a record one-day increase in coronavirus infections, with the total rising by 1,540 to 63,000 as of 11 a.m. Saturday, October 17.
As the Health Ministry reports, 384 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 47,925.
The coronavirus death toll has increased by 11 to 1,067. The latest victims were 75 (female), 64 (male), 89 (male), 78 (female), 70 (female), 69 (male), 71 (male), 68 (male), 66 (female), 82 (female) and 73 (male) years old. All had underlying chronic health conditions.
The number of active cases is 13,694. As many as 344,053 tests have been performed in the country since the disease outbreak.