Պատերազմի իսկական աստվածներին՝ «Արիության համար»
Կապիտան Ռոման Ադամյանն ու ավագ լեյտենանտ Սամվել Ավանեսյանը ակտիվորեն մասնակցել են հարավային և հարավ-արևելյան ուղղությամբ ընթացող մարտական գործողություններին, ոչնչացրել թշնամական կենդանի ուժ, նպաստել ստորաբաժանումների կոլեկտիվ հաջողություններին: Երկուսն էլ ներկայացված են «Արիության համար» մեդալների:
Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
«Պատերազմի իսկական աստվածներ են ավագ լեյտենանտ Լևոն Սահակյանը, շարքային Սմբատ Քարամյանը, կրտսեր սերժանտ Արտաշես Թառոյանը, շարքային Հովսեփ Խաչատրյանը, կրտսեր սերժանտի կոչումով ժամկետային զինվորականներ Հովհաննես Միրզոյանն ու Ռոման Սիրեկանյանը, շարքային Ստեփան Միքայելյանը, շարքային Ջիվան Միքայելյանն ու շարքային Էրիկ Նազարյանը:
Վերջիններս դրսևորել են մասնագիտական բարձր վարպետության մակարդակ, բարոյակամային բարձր որակներ ու գերազանց ներդաշնակման աստիճան՝ հաշվենկատորեն ոչնչացնելով հակառակորդի զրահախումբը, մեծաքանակ կենդանի ուժ և կասեցրել առաջխաղացման բոլոր փորձերը:

Капитан Роман Адамян и старший лейтенант Самвел Аванесян принимали активное участие в боевых действиях на южном и юго-восточном направлениях, уничтожили живую силу ВС Азербайджана и способствовали коллективным успехам подразделений Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)). Оба они представлены к медалям «За отвагу». Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха.
Настоящими богами войны являются старший лейтенант Левон Саакян, рядовой Смбат Карамян, младший сержант Арташес Тароян, рядовой Овсеп Хачатрян, военнослужащие срочной службы в звании младшего сержанта Ованнес Мирзоян и Роман Сиреканян, рядовые Степан Микаелян, Дживан Микаелян и Эрик Назарян.
Последние продемонстрировали высокий уровень профессионального мастерства, высокие морально-волевые качества и превосходную степень взаимодействия, расчетливо уничтожив бронированную технику противника и большое количество живой силы, благодаря чему удалось пресечь все попытки продвижения», – говорится в сообщении.