ՏՄՊՊՀ. Ծաղկի շուկայում արձանագրվել է գների որոշակի նվազում
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը պետական իրավասու այլ մարմինների հետ համագործակցությամբ շուրջ 1 շաբաթ է ակտիվ աշխատանքներ է իրականացնում ծաղկի իրացման շղթայում ընդգրկված բոլոր տնտեսվարողների հետ:
ՏՄՊՊՀ-ից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ արդեն մի քանի օր է, ինչ ծաղկի շուկայում արձանագրվել է գների որոշակի նվազում:
«Տեղեկացնում եմ նաև, որ իրականացվում է ամենօրյա խիստ վերահսկողություն ինչպես մեծածախ շուկաներում, այնպես էլ մանրածախ առևտրի կետերում:
Աշխատանքներն իրականացվում են ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի, ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ»,- նշեց հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Անի Սմբատյանը։

ГКЗЭК: На рынке цветов в Армении зафиксировано определенное снижение цен
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Республики Армения при сотрудничестве с другими компетентными государственными органами почти неделю проводит активные работы со всем хозяйствующими субъектами, вовлеченными в цепочку по продаже цветов.
Из Госкомиссии Panorama.am сообщили, что уже несколько дней, как на рынке цветов зафиксировано определенное снижение цен.
«Сообщаю также, что осуществляется каждодневный строгий контроль как на оптовых рынках, так и в пунктах розничной торговли.
Работы проводятся совместно с Комитетом государственных доходов РА, Полицией РА и Министерством экономики РА», – отметила пресс-секретарь Комиссии Ани Смбатян.