Հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը թշնամին հրթիռակոծվել է Մարտունին և Քաշաթաղի մի քանի համայնքները. ԱԻՊԾ
10:27 19/10/2020
Հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը մղված մարտերին զուգահեռ, Ադրբեջանը հերթական անգամ խախտել է հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, կրակ բացել Արցախի խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ, թիրախավորել քաղաքացիական օբյեկտներ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
«Մասնավորապես, հրթիռակոծվել են Մարտունի քաղաքը, Քաշաթաղի շրջանի Ուռեկան, Իշխանաձոր, Այգեհովիտ և Վուրգավան համայնքները։
Տուժածների ու վնասների մասին տեղեկությունները ճշտվում են»,- ասված է ԱԻՊԾ տարածած հաղորդագրությունում։

В ночь с 18 на 19 октября ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу Мартуни и несколько общин Кашатагского района
11:08 19/10/2020
В ночь с 18 на 19 октября, параллельно с ночными боями, Азербайджан в очередной̆ раз нарушил договоренность о перемирии, открыв огонь по мирным населенным пунктам Арцаха и взяв под прицел гражданские объекты. Об этом сообщают из Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах
В частности, ракетному обстрелу подверглись город Мартуни, а также общины Урекан, Ишханадзор, Айгеовит и Вургаван Кашатагского района.