Սիրիայից Լեռնային Ղարաբաղ գրոհայինների նոր խումբ է ուղարկվել. Ռիա նովոստի
Անցյալ ուրբաթ Սիրիայից ավելի քան հազար զինյալ է ուղարկվել Լեռնային Ղարաբաղ: Ռիա Նովոստիին հայտնել է  աղբյուրը: Նաև հայտնել է, որ առաջիկա օրերին նախապատրաստվում է ևս մի խմբի տեղափոխումը:
Սիրիայի առաջնորդ Բաշար ալ-Ասադն ավելի վաղ տված հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Թուրքիան Բաքվին օգնելու համար օգտագործում է Սիրիայից և այլ երկրներից ահաբեկիչներին:
Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը ևս հայտնել էր, որ Մերձավոր Արևելքում կռվող միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների վարձկաններն ակտիվորեն տեղափոխվում են հակամարտության գոտի, ընդ որում, խոսքը հարյուրավոր և  արդեն նույնիսկ հազարավոր արմատականների մասին:

New group of Syrian mercenaries sent to Nagorno-Karabakh conflict zone - Ria Novosti
More than 100 Syrian mercenaries have been sent to Nagorno Karabakh conflict zone last Friday, Ria Novosti news agency reported, citing an unnamed source. According to the report, the transportation of another group is currently arranged.
To remind, multiple sources have confirmed the redeployment of Syrian militants allied with Turkey to fight on the side of Azerbaijan in Nagorno Karabakh.
Sergei Naryshkin, the head of Russia's Foreign Intelligence Service (SVR), earlier warned that the conflict could turn the region into "a new launching pad for international terrorist organizations" to enter Russia and other nearby countries.