Տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում. ՊԲ
Արցախի ՊԲ-ն հայտնում է, որ գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են փոխհրաձգությունները, հրետանային մենամարտերը:
Լուսադեմին, կրկին անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները, թշնամական ուժերը կրակի տակ են առել Մարտակերտ քաղաքի ու շրջակա գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
«Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խփվել է հակառակորդի մեկ ինքնաթիռ:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում:

МО Арцаха: В северном и южном направлениях фронтовой линии ведутся локальные бои
«В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта обстановка была относительно стабильно-напряженной. На отдельных участках продолжились перестрелки, артиллерийские бои», – сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
«На рассвете, в очередной раз нарушив договоренности о гуманитарном перемирии, вражеские силы открыли огонь по гражданским инфраструктурам города Мартакерт и прилегающих сел.
В настоящее время бои локального значения ведутся в северном и южном направлениях фронтовой линии. Подразделениями ПВО Арцаха на южном участке сбит самолет противника.
Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений Армии обороны Арцаха», – говорится в сообщении.