Իրանի Արևելյան Ատրպատական նահանգի նահանգապետի քաղաքական և անվտանգության փոխնախարարը հայտարարել է, որ Ղարաբաղյան հակամարտության տարածքից Իրանի սահմանամերձ Խոդաաֆարին քաղաքի մերձակա տարածքներում ընկել է ավելի քան 70 հրթիռ:
Parstoday-ի փոխանցմամբ, Արևելյան Ատրպատական նահանգի նահանգապետի քաղաքական և անվտանգության հարցերով տեղակալ Ալիար Ռաստգուն չորեքշաբթի օրը հայտարարել է. «Բարեբախտաբար, հրթիռներն ընկել են Խոդաաֆարին քաղաքի մերձակա գյուղերի գյուղատնտեսական տարածքներում, չպատճառելով մարդկային կամ ֆինանսական կորուստներ»:
Ռաստգուն հավելել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության ընթացքում, մինչ օրս Իրանի տարածքում ընկել է ընդհանուր թվով 68 հրթիռ, իսկ միայն այսօր՝ 71:
Նա նշել է, որ Իրանի սահմանային ուժերը ձեռնարկել են համապատասխան քայլեր և հակամարտությունում ներգրավված կողմերին լուրջ նախազգուշացում է տրվել՝ նման դեպքերը կանխելու համար։

More than 70 rockets fell in Iran from Karabakh conflict zone on Wednesday
A total of 71 rockets fired from the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone fell on the territory of Iran on Wednesday alone, Iran Press reported, citing a deputy governor.
“The rockets hit several villages near Khoda Afarin city, but fortunately they have not caused any casualties,” Aliyar Rastgoo, the political and security deputy governor of Iran's East Azerbaijan Province, said.
Rastgoo stated that since the start of hostilities in Nagorno-Karabakh, a total of 68 rockets had hit the border areas of Iran.
"Legal measures have been taken by the Iranian border forces and the parties involved in the Nagorno-Karabakh war have been given a serious warning to prevent such incidents,” the official said.