24.10.2020. Կորոնավիրուսի 2213 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4497 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2213 նոր դեպք: Առողջացել է  425 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 74 (տղամարդ), 71 (կին), 81 (կին), 79 (կին), 66 (կին), 80 (կին), 81 (կին), 54 (կին), 70 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 50 (կին) և 64 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 75523 դեպք, որոնցից 50701-ն` առողջացած, 1157-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 333 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 23332 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 372550 թեստավորում:

24.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 2213 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2213 новых случаев коронавируса (при проведенных 4497 тестах), выздоровели 425 человек.
За минувшие сутки скончались 16 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 74 лет (мужчина), 71 года (женщина), 81 года (женщина), 79 лет (женщина), 66 лет (женщина), 80 лет (женщина), 81 года (женщина), 54 года (женщина), 70 лет (мужчина), 69 лет (мужчина), 50 лет (женщина) и 64 лет (мужчина).
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 24 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 75523. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 50701 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1157.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 333.
Фактически на лечении находятся 23332 пациента. В общей сложности было проведено 372550 тестирований.