Արման Թաթոյանը Ադրբեջանի կողմից երկու հայ ռազմագերիների սպանությունը որակել է անժխտելի պատերազմական հանցագործություն
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ադրբեջանի կողմից երկու հայ ռազմագերիների սպանությունը որակել է անժխտելի պատերազմական հանցագործություն: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԻՊ ֆեյսբուքյան էջից։
«Այս տեսանյութերում ադրբեջանական բանակի ծառայողները նվաստացնում են գերեվարված հայերին, ապա բացառիկ ցինիզմով դաժանաբար սպանում նրանց»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արման Թաթոյանը։
Նա ասել է, որ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի ներկայացուցիչն արդեն իրենից խնդրել է տեսանյութերի օրինակները: Արման Թաթոյանը նշել է, որ տեսանյութերը ուղարկել է ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հանձնակատարին, Եվրոպայի խորհրդին և միջազգային այլ մարմինների:

Арман Татоян назвал убийство Азербайджаном двух военнопленных «неоспоримым военным преступлением»
Защитник прав человека Армении Арман Татоян заявил, что азербайджанская армия совершила неоспоримое военное преступление.
«На этих видео азербайджанские военнослужащие унижают двух военнопленных и жестоко, с крайним цинизмом убивают их», – написал он на своей странице в соцсети Facebook.
Он добавил, что представители Армении в Европейском суде по правам человека уже запросили у него видеозаписи.
А. Татоян также рассказал, что готовит материалы для отправки в ООН, Совет Европы и другие международные организации.