Ադրբեջանցիները ահաբեկիչներից խլում են նաև հեռախոսները
«Ահաբեկիչները բողոքում են, որ ադրբեջանցիները նրանցից խլում են ոչ միայն անձնագրերը այլ նաև հեռախոսները։ Բոլորս հասկանում ենք դա ինչի համար է կատարվում»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հայկական կողմը հրապարակել էր սիրիացի վարձկանների հեռախոսազրույցների հատվածներ, որտեղ նրանք պատմում էին, թե ինչպես են հայերը ոչնչացնում իրենց, և ինչ բարդ է հայերի դեմ պատերազմելը։
Նրանք, հեռախոսզրույցների ընթացքում նաև հայտնում էին միմյանց, որ օրերով քաղցած են մնում, վիրավորներն էլ՝ անտեսված են, բոլորը ռազմաճակատում մեռնում են, իսկ մարմինները մնում են ընկած։

Азербайджанцы отбирают у террористов-наемников не только паспорта, но и телефоны
«Согласно разведданным, террористы жалуются, что азербайджанцы отбирают у них не только паспорта, но и телефоны. Все мы понимаем, для чего это делается», – написал на своей странице в социальной сети Facebook представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, ранее армянская сторона опубликовала отрывки из телефонных разговоров воюющих на стороне Азербайджана в зоне карабахского конфликта сирийских наемников, где они жалуются, как сложно воевать против армянских военных.
Наемники сообщали также по телефону друг другу, что днями остаются голодными, на раненых никто и внимания не обращает, они умирают на фронте, тела же никто не забирает.