Թշնամին իր ագրեսիան ցուցաբերել է միայն հրթիռակոծության ենթարկելով մեր խաղաղ բնակավայրերը. Վահրամ Պողոսյան
02:13 25/10/2020
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանն իր ֆեյսբուքի էջում գրել է.
«Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ և Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ օրվա ընթացքում թշնամին մի քանի անգամ դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել, սակայն Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորի փոխգործակցված ճիշտ աշխատանքի շնորհիվ այդ խմբավորումները ետ են շպրտվել՝ ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի կորուստներ:
Առաջնագծի այլ հատվածներում թշնամին իր ագրեսիան ցուցաբերել է միայն հրթիռակոծության ենթարկելով մեր խաղաղ բնակավայրերն ու դիրքերը»:

Азербайджан проявил свою агрессию, подвергнув ракетному обстрелу мирные населенные пункты Арцаха – В. Погосян
Азербайджанские вооруженные силы в течение дня предприняли несколько диверсионных атак в направлении сел Шехер, Тахавард и Зардашен Мартунинского района Арцаха (НКР), сообщил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«Однако благодаря скоординированным и правильным действиям Армии обороны и ополчения диверсионные группы Азербайджана были отброшены, противник понес потери в живой силе и бронетехнике.
На других участках фронта враг проявил свою агрессию, только подвергнув ракетному обстрелу наши мирные населенные пункты и позиции», – написал он.