«Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադին Իրանում հանձնարարել են ապահովել Խոդաաֆարինի անվտանգությունը
Հաշվի առնելով Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հակամարտության սրումը, ԻՀՊԿ «Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադը տեղակայվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ Իրանի սահմաններին:
Parstoday-ը գրում է, որ ըստ ԻՀՊԿ «Իմամ Զաման» մեխանիկական բրիգադի  տեղեկատվական կայքի, հեղափոխական գվարդիայի ցամաքային ուժերն ավելի վաղ  տեղակայվել են երկրի հյուսիսարևմտյան սահմաններին:
Ըստ այս հաղորդման՝  տանկերն ու ռազմական տեխնիկան տեղակայվել են Խոդաաֆարին և Ջուլֆա շրջանների բնակիչների անվտանգությունն ապահովելու  և  հյուսիսարևմտյան սահմանի երկայնքով անվտանգություն հաստատելու նպատակով:
ԻՀՊԿ  անդամներից մեկը հայտարարել է. «ԻՀՊԿ  ցամաքային ուժերին հանձնարարվել էր պաշտպանել մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը և Խոդաաֆարինի անվտանգությունը»։

Iran's Revolutionary Guards said Sunday they have deployed troops along the border with Azerbaijan and Armenia, following stray fire from the fighting over Nagorno-Karabakh, AFP reported.
"Units of (the Guards) ground forces have been dispatched to and stationed in the region," their commander Brigadier General Mohammad Pakpour said, quoted by state news agency IRNA.
Their mission was "to protect national interests and maintain peace and security".
Pakpour said Iran respects its neighbours' territorial integrity but that "any shift in border geopolitics is the Islamic Republic of Iran's red line".
The commander visited the border county of Khoda Afarin on Saturday, the Guards' website Sepahnews reported.