Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 1928 նոր դեպք
Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1928 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը քիչ առաջ թարմացվել է Վրաստանի կառավարության կողմից ստեղծված՝ stopcov.ge կայքում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 28 431 դեպք: Ապաքինվել է ևս 604 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում է 10 767:
Կորոնավիրուսի հետևանքով, վերջին 24 ժամում երկրում մահացել է 8 պացիենտ: Զոհերի ընդհանուր թիվը կազմում է 201:
1tv.ge-ն գրում է, որ կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 4 112 քաղաքացի, ստացիոնար հսկողության տակ է՝ 3 766 մարդ, կովիդ-հյուրանոցներում գնտվող անձանց թիվը կազմում է 2 268:

За сутки в Грузии зафиксировано 1928 новых случаев коронавируса
Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 928, скончались восемь человек, сообщает Sputnik-Грузия.
В субботу, 24 октября, суточный показатель новых инфицированных составлял 1 941 человек, скончалось 10 человек.
По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по сегодняшний день выявлен 28 431 случай заражения.
За последние 24 часа ковид-клиники покинули 604 человека. С начала пандемии вылечились 10 767 пациентов, а скончался 201 человек. 41 гражданин Грузии доставлен на лечение из других стран.
В карантине в данное время находятся 4 112 человек, в стационарах – 3 766, в ковид-гостиницах – 2 268.