Շախմատի Հայատանի չեմպիոնը հոկտեմբերի 25-ին բարեգործական միաժամանակյա մրցաշար կանցկացնի
Հայաստանի հավաքականի անդամ, գրոսմայստեր Մարիա Գևորգյանը ֆեյսբուքում հաղորդում է տարածել բարեգործական մրցաշար կազմակերպելու վերաբերյալ:
«Վաղը` հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 12:00-17:00, Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքի մերձակայքում Հայաստանի քառակի չեմպիոն, Հայաստանի հավաքականի անդամ, գրոսմայստեր Մարիա Գևորգյանը շախմատի բարեգործական միաժամանակյա մրցաշար կանցկացնի բոլոր ցանկացողների հետ: Շախմատային խաղերը կլինեն վճարովի: Հանդիսատեսը և անցորդները նույնպես կարող են մասնակցել հանգանակությանը: Մրցաշարի և հանգանակության ամբողջ հասույթը փոխանցվելու է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին:
Ցանկացողները կարող են այցելել և ուժերը չափել Հայաստանի քառակի չեմպիոնի հետ: Օգնենք բանակին, աջակցենք մեր զինվորներին:

Четырехкратная чемпионка Армении по шахматам проведет сегодня благотворительный турнир в Ереване
Четырехкратная чемпионка Армении по шахматам, гроссмейстер Мария Геворкян на своей странице в соцсети Facebook сообщила о проведении благотворительного турнира сегодня, 25 октября.
«25 октября с 12:00 по 17:00 во дворе Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна четырехкратная чемпионка Армении по шахматам, гроссмейстер Мария Геворкян проведет благотворительный турнир со всеми желающими. Партии будут платные. Зрители и прохожие также могут принять участие в сборе средств. Вся сумма будет перечислена во Всеармянский фонд “Айастан”.
Желающие могут прийти и помериться силами с четырехкратной чемпионкой Армении. Помогите армии, помогите нашим военнослужащим», – отмечается в сообщении