Անմահացել է կոնսերվատորիայի ուսանող, տաղանդաշատ Գոռ Թումանյանը
Արցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանը։
Armenian National Music ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է նրա կատարումներից մեկը՝ «Լեբլեբիջի Հոր-հոր աղա»։
Երեք շաբաթ առաջ տարածված մի տեսանյութում նա արդեն զինվորների հետ ավտոբուսում է, կատարում է «Մեր անունն է հայկական բանակ» երգը, նրան ընկերակցում են ընկերները։
2018 թ. տաղանդաշատ երիգիչը Թուրքիայից վերադարձել է գլխավոր՝ «Գրան պրի» մրցանակով։
«Իր սկիզբը սկսվել է հաղթանակով, շարունակվում է արդեն հաղթանակով։ Մեծ հույս ու շանսեր է տալիս մեզ, որ ապագայում կլինի լավ երգիչ»,- դեռ 2018-ին «Երկիր այսօրին» ասել էր Գոռի ուսուցչուհին։ Գոռն էլ Լա Սկալայում երգելու մասին էր երազում:

Talented Armenian singer, Grand Prix winner Gor Tumanyan fell on the battlefield
Student at Yerevan State Conservatory Gor Tumanyan became immortal at the military actions on the Artsakh frontline. Armenian National Music Facebook page has shared one of the recent performances of Tumanyan.
In another video recorded three weeks ago, the young singer was performing the song "Our Name is Armenian Army" in a military bus, joined by comrades-in-arms.
In 2018, Gor won a Grands Prix at an international competition in Turkey.
"He started with victory that accompanied him throughout his career. He is a very promising singer and has a dream to perform at La Scala Opera House in the future," Gor's teacher was telling back in 2018 during an interview with Yerkir Media TV.