Անմահացել է կոնսերվատորիայի ուսանող, տաղանդաշատ Գոռ Թումանյանը
Արցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանը։
Armenian National Music ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է նրա կատարումներից մեկը՝ «Լեբլեբիջի Հոր-հոր աղա»։
Երեք շաբաթ առաջ տարածված մի տեսանյութում նա արդեն զինվորների հետ ավտոբուսում է, կատարում է «Մեր անունն է հայկական բանակ» երգը, նրան ընկերակցում են ընկերները։
2018 թ. տաղանդաշատ երիգիչը Թուրքիայից վերադարձել է գլխավոր՝ «Գրան պրի» մրցանակով։
«Իր սկիզբը սկսվել է հաղթանակով, շարունակվում է արդեն հաղթանակով։ Մեծ հույս ու շանսեր է տալիս մեզ, որ ապագայում կլինի լավ երգիչ»,- դեռ 2018-ին «Երկիր այսօրին» ասել էր Գոռի ուսուցչուհին։ Գոռն էլ Լա Սկալայում երգելու մասին էր երազում:

В ходе боев в Арцахе погиб студент ЕГК, талантливый оперный певец Гор Туманян
В ходе боевых действий на арцахском фронте обрел бессмертие студент Ереванской государственной консерватории имени Комитаса Гор Туманян.
На странице Armenian National Music в соцсети Facebook представлено одно из его выступлений – отрывок из оперетты Тиграна Чухаджяна «Леблебиджи» («Продавец гороха»).
На распространенной три месяца назад видеозаписи он уже вместе с военнослужащими в автобусе исполняет песню «Наше имя – Армянская Армия».
В 2018 году талантливый певец вернулся из Турции с «Гран-при» конкурса.
«Он начал свой путь с победы и продолжает уже с побед. Он вселяет большие надежды и шансы, что в будущем станет хорошим певцом», – ещё в 2018 году в эфире Еркир Медиа отмечала педагог Гора.