Նկարիչ Համազասպ Մխիթարյանի գործերը դրվել են աճուրդի՝ հանուն Արցախի
Հայ նկարիչ Համազասպ Մխիթարյանի (Ամուզա) աշխատանքները ներկայացվել են «Art For Armenia» բարեգործական աճուրդին, իսկ աշխատանքների վաճառքից ստացված ողջ հասույթը փոխանցվելու է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է նկարչի դուստրը ՝ Լիա Մխիթարյանը:
«Հայրիկի «Թափառող նկարիչներ», «Պարողները», «Մայրություն» ստեղծագործությունները մասնակցում են «Art For Armenia» բարեգործական աճուրդին:
Աշխատանքների վաճառքից ստացված ողջ հասույթը փոխանցվելու է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին ՝ Հայաստանի ամենամեծ հիմնադրամին, որը 1992 թվականից ի վեր Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում իրականացրել է ավելի քան 1300 նախագիծ ՝ կրթության, առողջապահության, ենթակառուցվածքների և գյուղական համայնքների զարգացման ոլորտում:
Աճուրդին կարող եք մասնակցել հոկտեմբերի 24-ից։
Հորս աշխատանքներից բացի, կան այլ երկրներից ժամանած այլ նկարիչների ավելի քան 200 աշխատանքներ: Միացե՛ք»: - գրել է նա՝ հրապարակելով նաև աշխատանքների հղումները։

Художник Амазасп Мхитарян вырученные от продажи своих работ на аукционе средства направит на помощь Арцаху
21:22 26/10/2020
Работы армянского художника Амазаспа «Амуза» Мхитаряна участвуют в благотворительном аукционе Art For Armenia, а все вырученные от продажи работ средства будут перечислены во Всеармянский фонд «Айастан» («Армения»). Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщила дочь художника – Лия Мхитарян.
«Папины работы "Бродячие артисты", "Танцовщицы", "Материнство" участвуют в благотворительном аукционе Art For Armenia (https://artforarmenia.com/). Все вырученные средства от продажи работ будут перечислены во Всеармянский фонд Айастан – самый крупный фонд Армении, который с 1992 года осуществил более 1300 проектов в Армении и Нагорном Карабахе в сферах образования, здравоохранения, инфраструктуры и сельского развития.
Принять участие в аукционе вы можете уже с 24 октября.
Помимо папиных работ, там более 200 работ других художников из разных стран. Присоединяйтесь!» – написала она, опубликовав также ссылки на работы.
Hamuz (Hamazasp Mkhitaryan) Папины работы "Бродячие артисты", "Танцовщицы", "Материнство" участвуют в благотворительном...