26.10.2020. Կորոնավիրուսի 973 նոր դեպք է գրանցվել, 18 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2201 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 973 նոր դեպք: Առողջացել է 254 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 18 մարդ, որից երկուսը, ըստ ՀՀ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 69 (տղամարդ), 82 (կին), 93 (տղամարդ), 83 (կին), 56 (կին), 70 (կին), 73 (կին), 79 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 74 (կին), 79 (տղամարդ), 93 (կին), 71 (կին), 74 (կին), 84 (կին) և 55 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 78810 դեպք, որոնցից 51162-ն` առողջացած, 1196-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 339 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 26113 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 379541 թեստավորում:

26.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 973 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 973 новых случая коронавируса (при проведенном 2201 тесте), выздоровели 254 человека.
За минувшие сутки скончались 18 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 69 лет (мужчина), 82 лет (женщина), 93 лет (мужчина), 83 лет (женщина), 56 лет (женщина), 70 лет (женщина), 73 лет (женщина), 79 лет (мужчина), 93 лет (женщина), 71 года (женщина), 84 лет (женщина) и 55 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 26 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 78810. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 51162 человека. Число случаев с летальным исходом составило 1196.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 339.
Фактически на лечении находятся 26113 пациентов. В общей сложности было проведено 379541 тестирование.