ՊՆ. Ոտնձգությանն ի պատասխան հայկական կողմն արդեն իսկ դիմել է գործողությունների
«ՀՀ հարավային սահմանի ուղղությամբ հակառակորդի ձեռնարկած ոտնձգության հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան: Հայկական կողմն արդեն իսկ դիմել է պատասխան գործողությունների»։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Պաշտպանության նախարությունը տեղեկացրեց, այսօր առավոտյան, ժամը 10:00-10:15 սահմաններում, հերթական անգամ խախտելով հրադադարի ռեժիմը, ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով (որոնցից մեկը ընկել է ՀՀ տարածքում) և հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը:
«Արձանագրելով հրադադարի ռեժիմի հերթական խախտումը և ՀՀ պետական սահմանի հրետակոծությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ստիպված է լինելու պատասխան հարվածներ հասցնել ադրբեջանական ուժերի ուղղությամբ»,-ասված է ՊՆ տարածած հայտարարության մեջ։

МО Армении: В ответ на посягательство Азербайджана армянская сторона уже прибегла к ответным действиям
12:07 27/10/2020
«Вследствие предпринятого ВС Азербайджана посягательства в направлении южной границы Республики Армения жертв и раненых нет. Армянская сторона уже прибегла к ответным действиям».
Напомним, немногим ранее МО Армении сообщило: «Сегодня утром, около 10:00-10:15, азербайджанская сторона, в очередной раз нарушив режим прекращения огня, из беспилотников (один из которых упал на территории Республики Армения) и ракетно-артиллерийских средств подвергла артобстрелу позиции армянской пограничной заставы на стыке южной границы РА с Ираном.
Зафиксировав очередное нарушение режима перемирия и артобстрел государственной границы Армении, министерство обороны Республики Армения заявляет, что будет вынуждено нанести ответные удары в направлении азербайджанских сил».