Կորոնավիրուսից մահացել է Գուրգեն Եղիազարյանը
Մահացել է քաղաքական գործիչ, «Համայն հայություն» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Եղիազարյանը։ Նա վարակվել էր կորոնավիրուսով և վերջին օրերին բուժում էր ստանում «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում։ Այս մասին գրում է «Հրապարակ»-ը։
Գուրգեն Եղիազարյանը ծնվել էր 1948 թվականին՝ Երևանում:
1987-1990 թվականներին սովորել էր ԽՍՀՄ ներքին գործերի նախարարության ակադեմիայում։ Իրավաբան է։
1976 թվականից տարբեր պաշտոններ էր զբաղեցրել ՀԽՍՀ ազգային անվտանգության համակարգում, հետախուզական բաժնի պետ, 7-րդ բաժնի կառավարման ղեկավար։ Ազգային անվտանգության նախարարի տեղակալ։
1999-2003 թվականներին եղել էր Ազգային ժողովի պատգամավոր։ Նաև եղել է պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերին մշտական հանձնաժողովների անդամ։

От коронавируса скончался Гурген Егиазарян
Скончался политический деятель, председатель общественной организации «Единое армянство» Гурген Егиазарян. Об этом сообщает «Грапарак».
Согласно информации, он заразился коронавирусом, в последние дни получал лечение в медцентре «Сурб Аствацамайр» («Святой Богоматери»).
Гурген Егиазарян родился 29 сентября 1948 года в Ереване. В 1968—1973 годах учился в Ереванском государственном университете (экономист). В 1987—1990 годах – в Академии МВД СССР (юрист). В 1999—2003 годах был депутатом парламента.