29.10.2020. Կորոնավիրուսի 2383 նոր դեպք է գրանցվել, 31 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5027 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2383 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 749 մարդ, մահացել է 31 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Հոկտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 85034 դեպք, որոնցից 53257-ն` առողջացած, 1272-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 354 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 30151 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 392660 թեստավորում:

29.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 2383 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2383 новых случая коронавируса (при проведенных 5027 тестах), выздоровели 749 человек.
За минувшие сутки скончался 31 пациент с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 29 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 85034. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 53257 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1272.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 354.
Фактически на лечении находится 30151 пациент. В общей сложности было проведено 392660 тестирований.