Արցախի ՊԲ-ն հրապարակել է ռազմաճակատում իրենց հերոսական քայլերով աչքի ընկած հերթական զինծառայողների անունները։
«Հաշվարկի կազմով մարտական գործողությունների ընթացքում հակառակորդի 6 ԱԹՍ ոչնչացնելու համար ավագ լեյտենանտ Սերգեյ Սմբատի Մկրտչյանը ներկայացվել է «Մարտական ծառայություն», իսկ լեյտենանտ Մարտին Սերժիկի Սադիկովն ու շարքային-պայմանագրային Տիգրան Արթուրի Գրիգորյանը՝ «Արիության համար» մեդալների:
Պահեստազորային Դավիթ Մարտիկի Հարությունյանն էլ «Մարտական ծառայություն» մեդալով կպարգևատրվի թշնամական 1 ԱԹՍ խոցելու համար:
Մարտական գործողությունների շրջանից վիրավոր զինծառայողներին տարհանելու գործում աչքի ընկած կամավորականներ՝ բուժակ Սամվել Ռոբերտի Սարգսյանն ու վարորդ Վաղինակ Վարդանի Հարությունյանը ներկայացվել են «Արիության համար» մեդալների:
Բուժծառայության աշխատանքների կազմակերպմանը նպաստելու համար «Մարտական ծառայություն» մեդալներով կպարգևատրվեն շարքային-պայմանագրայիններ Գարուն Վրեժի Բաբայանը, Արա Սեյրանի Շաքարյանը, Արարատ Յուրիի Սաղյանը և սերժանտ-պայմանագրային Նվեր Միքայելի Քամալյանը:
Զինկոմիսարիատի աշխատանքը մարտական պայմաններում կազմակերպելու համար փոխգնդապետ Անդրեյ Վալերիի Ներսեսյանը կպարգևատրվի «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով: Վարորդ, շարքային-պայմանագրային Դավիթ Արկադիի Մկրտչյանն էլ «Մարտական ծառայություն» մեդալի կարժանանա հմուտ և համարձակ գործողություններով մարտական խնդիրների հաջող կատարմանը նպաստելու համար: Եվ՝ մարտական գործողությունների ընթացքում, հրետանու հստակ և պլանաչափ աշխատանքը կազմակերպելու և թշնամական ուժերի ջախջախմանը նպաստելու համար «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով կպարգևատրվի գնդապետ Արայիկ Հրաչիկի Հարությունյանը:
Փառք մեր հերոսներին, ովքեր ամեն ժամ կերտում են մեր նորօրյա հերոսամարտի փառավոր էջերը»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում։

Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) продолжает представлять подвиги сражающихся на арцахском фронте военнослужащих:
«За уничтожение в ходе боевых действий всем составом расчета 6 БПЛА Азербайджана старший лейтенант Сергей Смбатович Мкртчян представлен к медали “За боевые заслуги”, а лейтенант Мартин Сержикович Садыков и рядовой-контрактник Тигран Артурович Григорян – к медали “За отвагу”.
Резервист Давид Мартикович Арутюнян за поражение 1 вражеского БПЛА будет награжден медалью “За боевые заслуги”.
За эвакуацию раненых военнослужащих из района боевых действий добровольцы – фельдшер Самвел Робертович Саркисян и водитель Вагинак Варданович Арутюнян –представлены к медалям “За отвагу”.
За содействие организации работ медслужбы медалями “За боевые заслуги” будут награждены рядовые-контрактники Гарун Врежович Бабаян, Ара Сейранович Шакарян, Арарат Юрьевич Сагиян и сержант-контрактник Нвер Михайлович Камалян.
За организацию работы военкомата в боевых условиях подполковник Андрей Валерьевич Нерсесян будет награжден орденом “Боевой крест” II степени. Водитель, рядовой-контрактник Давид Аркадьевич Мкртчян будет удостоен медали “За боевые заслуги” за умелые и смелые действия и содействие успешному выполнению боевых задач.
И, за организацию четкой и планомерной работы артиллерии и содействие разгрому вражеских сил в ходе боевых действий орденом “Боевой крест” I степени будет награжден полковник Араик Грачикович Арутюнян.