Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից գերեվարվել է հերթական ահաբեկիչը, որի անգամ հպանցիկ հարցաքննությունը որևէ կասկած չի թողնում ադրբեջանական ճակատային գծում ահաբեկիչների առկայության մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Գերեվարված իսլամիստ-ծայրահեղական ահաբեկչի անունը Մհրեբ Մուհամմադ Ալշխերի է: Ծնունդով Սիրիայի Համմա քաղաքից:
Պատմում է, որ ամուսնացած է և ունի երեք երեխա: Խոստովանում է, որ Թուրքիայի կողմից 250 այլ ահաբեկիչների հետ միասին ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծում է հայտնվել հոկտեմբերի 19-ին: Իրենց խոստացել էին 2000 դոլար վարձավճար, որը սակայն չի վճարվել: Վիրավորվելուց հետո իրեն լքել են զինակիցները: Պատմում է, որ ճակատային գծում իրենք գնում են առջևից, իսկ 2-րդ, 3-րդ գծով արդեն առաջ են շարժվում ադրբեջանցի զինվորականները: Նախքան ռազմաճակատ բերվելը՝ մասնակցել են ճամբարային հավաքների, որտեղ իրենց հետ աշխատել են թուրք ռազմական հրահանգիչները:

Армия обороны Арцаха представила кадры допроса взятого в плен террориста, воевавшего на стороне Азербайджана
Подразделениями Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) был пленен очередной воевавший на стороне Азербайджана террорист, даже поверхностный допрос которого не оставляет каких бы то ни было сомнений о наличии террористов на линии фронта с азербайджанской стороны. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха.
Плененный радикальный исламист – террорист – Мхреб Мухаммад Алшхери, он родом из сирийского города Хама.
На допросе террорист рассказал, что он женат, у него трое детей. Признался, что вместе с 250 другими террористами был переброшен Турцией на азербайджано-арцахский фронт 19 октября. Им было обещано 2000 долларов, однако денег им не заплатили.
После получения им ранения сослуживцы его бросили. По словам террориста, во время боя их посылают вперед, и только за ними – 2, 3 линией – следуют азербайджанские военные. До переброски на фронт террористы-наемники прошли подготовку в лагере, где с ними работали турецкие военные инструкторы, рассказал Алшхери.