Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից գերեվարվել է հերթական ահաբեկիչը, որի անգամ հպանցիկ հարցաքննությունը որևէ կասկած չի թողնում ադրբեջանական ճակատային գծում ահաբեկիչների առկայության մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Գերեվարված իսլամիստ-ծայրահեղական ահաբեկչի անունը Մհրեբ Մուհամմադ Ալշխերի է: Ծնունդով Սիրիայի Համմա քաղաքից:
Պատմում է, որ ամուսնացած է և ունի երեք երեխա: Խոստովանում է, որ Թուրքիայի կողմից 250 այլ ահաբեկիչների հետ միասին ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծում է հայտնվել հոկտեմբերի 19-ին: Իրենց խոստացել էին 2000 դոլար վարձավճար, որը սակայն չի վճարվել: Վիրավորվելուց հետո իրեն լքել են զինակիցները: Պատմում է, որ ճակատային գծում իրենք գնում են առջևից, իսկ 2-րդ, 3-րդ գծով արդեն առաջ են շարժվում ադրբեջանցի զինվորականները: Նախքան ռազմաճակատ բերվելը՝ մասնակցել են ճամբարային հավաքների, որտեղ իրենց հետ աշխատել են թուրք ռազմական հրահանգիչները:

Defense Army presents interrogation of a jihadist mercenary captured in the Nagorno Karabakh conflict zone
17:32 30/10/2020
The units of the Artak Defense Army have captured another terrorist whose interrogation comes to prove about the presence of mercenaries, fighting on the Azerbaijani side in Nagorno Karabakh.
The press service at the Defense Army has released the interrogation of the jihadist mercenary from Syria.
The captive jihadist identifies himself as Mehrad Mohammed Alshkher. He is from Syrian town Hama, married and a father of three. The captive confessed that he had occurred in the Nagorno Karabakh conflict zone on October 19 along with 250 other terrorists. They were promised 2,000 USD which was never paid. In his words, his comrades left him on the battlefield when he was injured.
According to him, the Azerbaijani Army pushes them to the front during the battles, while Azerbaijani servicemen are placed on the second or third line of attack. It is reported that before being transferred into Azerbaijan, Alshkher partook in camp training with Turkish instructors.