Առավոտյան հրթիռակոծվել են Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան և այլ բնակավայրեր. ԱՀ ԱԻՊԾ
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնում է, որ այսօր առավոտյան հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան և այլ բնակավայրեր:
«Երեկ, հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի  և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումից և կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված համաձայնությունների անվերապահ կատարման պայմանավորվածությունից շատ չանցած, Արցախի մայրաքաղաքը կրկին արթնանում է թշնամու արձակած հրթիռների ձայներից:
Առավոտյան ժամը 7:08-ին քաղաքում լսվել են պայթյունի ձայներ: Նույն վարկյանին միացել է օդային տագնապի ազդանշանը:
Այս անգամ Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան է ադրբեջանական ուժերի թիրախում: Ավերվել է հանրային նշանակության ենթակառուցվածքի մի մասը, նյութական մեծ վնաս պատճառել խաղաղ բնակչությանը:
Հաջորդ պայթյունից  ավերվել է բնակելի տուն՝ ամբողջ գույքով: Մասնակի վնասվել են նաև հարևանությամբ գտնվող բնակարանները:
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 30-ի լույս 31-ի գիշերն, ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքում և շրջաններում պահպանվել էր  հարաբերական հանգիստ իրավիճակը»,- ասվում է հայտարարության մեջ::

После женевской встречи: утром ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу Степанакерт
«Утром ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу столицу Республики Арцах – Степанакерт. Мишенью вновь стали гражданские инфраструктуры.
Вскоре после состоявшейся накануне, 30 октября, встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана и договоренности о безоговорочном выполнении предыдущих договоренностей о прекращении огня, сегодня столица Арцаха вновь просыпается от звуков выпущенных врагом ракет.
В 7:08 утра в городе были слышны звуки разрывов, в ту же секунду включился сигнал воздушной тревоги.
На этот раз мишенью ВС Азербайджана стал центральный рынок Степанакерта. Разрушена часть инфраструктуры общественного назначения, нанесен большой материальный ущерб мирному населению.
Следующим взрывом был разрушен жилой дом – со всем имуществом. Частично повреждены соседние жилплощади.
По предварительны данным, пострадавших нет.
Отметим, что в ночь с 30 на 31 октября в целом в арцахской столице и районах республики сохранялась относительно спокойная ситуация».