31.10.2020. Կորոնավիրուսով 50 հիվանդ է մահացել
Երեկ կատարվել է 4992 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2381 նոր դեպք: Ունենք 1001 առողջացած և 41 մահվան դեպք։
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ հոկտեմբերի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 89813 դեպք, որոնցից 55317-ն` առողջացած, 1341-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 32788 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 402588 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 367 է:

31.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 2381 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 2381 новый случай коронавируса (при проведенных 4992 тестах), выздоровел 1001 человек. За минувшие сутки скончался 41 пациент с коронавирусом.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 31 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 89813. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 55317 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1341.
За минувшие сутки зарегистрировано также 9 случаев смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 367.
Фактически на лечении находится 32788 пациентов. В общей сложности было проведено 402588 тестирований.