Այդ վայրն այսուհետ ադրբեջանցիները կարող են անվանել Դժոխքի ձոր. Սուրեն Սարումյան
ԱՀ ՊՆ մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը հայտնել է Շուշիի ուղղությամբ հերթական շարասյուների և կենդանի ուժերի ոչնչացման մասին.
«Երեկ երեկոյան հակառակորդը փորձել է կատարել հարձակման փորձեր ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ, այդ փորձերը հատկապես ինտենսիվ են եղել Մարտունու և Շուշիի ուղղություններով։ Մարտունու ուղղությամբ ՊԲ ստորաբաժանումները կատարել են մարտավարական խուսավարումներ՝ առաջնագիծը մարտ վարելու համար ավելի հարմար դարձնելու նպատակով։ Դա մարտավարության մի մասն է։
Երկրորդ ուղղությամբ ՊԲ-ին հաջողվել է գուշակել հակառակորդի հավանական գործողությունները և նրանց առաջ եկող շարասյուներն ու կենդանի ուժը ոչնչացնել մեկ վայրում։
Այդ վայրն այսուհետ ադրբեջանցիները կարող են անվանել Դժոխքի ձոր, որովհետև այդ վայրում ունեցել են մեծաթիվ կորուստներ, և լիովին ձախողվել է նրանց մտահղացումը։
Ներկայումս ՊԲ ստորաբաժանումները վստահորեն զբաղեցնում են իրենց բնագծերը, վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և պատրաստ են կասեցնել հակառակորդի բոլոր ոտնձգությունները»:

«Это место отныне азербайджанцы могут называть Ущельем ада»: С.Сарумян рассказал о маневрах Армии обороны Арцаха
Пресс-секретарь Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Сурен Сарумян сообщил об уничтожении колонны и живой силы вооруженных сил Азербайджана.
«Вчера вечером противник предпринял попытки наступления по всей линии фронта. Особо- интенсивные попытки предпринимались в направлении Мартуни и Шуши.
В направлении Мартуни подразделения Армии обороны Арцаха выполнили тактические маневры с целью превращения передовой в более удобное поле для ведения боя. Это часть тактики.
На втором направлении Армии обороны Арцаха удалось предугадать вероятные действия противника и уничтожить продвигающиеся вперед азербайджанские колонны и живую силу в одном месте. Это место отныне азербайджанцы могут называть Ущельем ада, потому что именно там они понесли многочисленные потери и их замысел полностью провалился.
В настоящий момент подразделения Армии обороны Арцаха уверенно занимают свои рубежи, контролируют оперативно-тактическую обстановку и готовы пресечь любые посягательства противника», – приводит слова Сарумяна Информационный штаб Арцаха.