Փախչող հակառակորդը արգելափակվել է ձորերից մեկում. վերջինս լիակատար ոչնչացվել է. ՊԲ
Նոյեմբերի 1-ին՝ժամը 20:30-ից 23:40-նն ընկած ժամանակահատվածում թեժ մարտեր են ընթացել ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծի հյուսիս-արևմտյան հատվածում: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից։
«Մասնավորապես ՊԲ երկու հանգուցային դիրքի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը վաշտի կազմով ձեռնարկել է հարձակում, որը միջդիրքային համառ մարտերի արդյունքում բանակային ստորաբաժանումների կողմից կասեցվել է: Թշնամին մեծ կորուստներով դիմել է փախուստի: Փախչող հակառակորդը արգելափակվել է ձորերից մեկում, և հայկական ուժերը ականանետային դիպուկ կրակով շարունակել են վերջինիս լիակատար ոչնչացման գործողությունը:
Նույն ուղղությամբ հակառակորդը ևս մեկ հարձակում է ձեռնարկել դասակի կազմով, որը նույնպես ՊԲ-ի կողմից ժամանակին հավաստանշվել ու ձեռնարկված գրագետ գործողությունների շնորհիվ կասեցվել է: Մեր ստորաբաժանումները հետապնդել են փախչող թշնամուն և ոչնչացրել նրան:
Ներկա պահին ճակատային գծի տվյալ հատվածում օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ-ի ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասվում է տարածված մամուլի հաղորդագրությունում:

АО Арцаха: В результате упорных боев атака была пресечена, противник обратился в бегство, неся большие потери
15:28 02/11/2020
На северо-западном направлении линии фронта 1 ноября с 20:30 до 23:40 шли тяжелые бои, сообщают из пресс-службы Армии обороны Арцаха.
«Азербайджанская сторона в составе роты предприняла атаку в направлении двух ключевых позиций Армии обороны.
В результате межпозиционных упорных боев атака была пресечена, противник, неся большие потери, обратился в бегство. Противник был заблокирован в одном из ущелий̆, армянские силы метким минометным огнем продолжили действия по полному уничтожению врага.
Противник предпринял еще одну атаку в том же направлении в составе взвода, которая так же была успешно пресечена. Наши подразделения преследовали пустившегося в бегство противника и уничтожили его.
Оперативно-тактическая ситуация на данном участке сейчас полностью контролируется подразделениями Армии обороны», – говорится в сообщении.