Արցախի նախագահը՝ Լավրովին. Հակաահաբեկչական պայքարի ընթացքում մեզ հաջողվել է ոչնչացնել այդ ահաբեկիչների կեսից ավելին
22:02 03/11/2020
«Այսօր ուշագրավ հայտարարություն է արել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ նշելով, որ տարածաշրջան տեղափոխված ահաբեկիչների թիվը մոտենում է երկու հազարի: Պարոն Լավրովին ուզում եմ վստահեցնել, որ հակաահաբեկչական պայքարի ընթացքում մեզ հաջողվել է ոչնչացնել այդ ահաբեկիչների կեսից ավելին (զոհվել և վիրավորվել են), իսկ առաջիկայում ավելի վճռական պայքար ենք մղելու՝ ողջ մնացածներին ամբողջությամբ վերացնելու ուղղությամբ:
Ի դեպ, այդ ահաբեկչական խմբավորումներին մարտերի ընթացքում ադրբեջանական ստորաբաժանումները ուղարկում են առջևից՝ թիկունքից զենքի ուժով վերահսկում նրանց շարժերը, նահանջի պարագայում՝ կրակում:
Սա մեր վերջին պատերազմն է, և կռվելու ենք մինչև վերջ:
Այս տեղեկատվությունը սիրիացի օգտատերերի շրջանում տարածելը խրախուսելի է, քանի որ Արցախի խաղաղասեր բնակչության դեմ կռվող ահաբեկիչների հարազատները պարտավոր են իմանալ ճշմարտությունը»։

Президент Арцаха – Лаврову: В ходе антитеррористической борьбы нам удалось уничтожить более половины этих террористов
министр иностранных дел РФ Сергей Лавров сделал сегодня примечательное заявление, отметив, что число террористов, переброшенных в регион, приближается к двум тысячам.
Хочу заверить господина Лаврова, что в ходе антитеррористической борьбы нам удалось уничтожить более половины этих террористов (убиты и ранены), и в ближайшее время мы будем вести более решительную борьбу в направлении ликвидации всех оставшихся.
Кстати, в ходе боев азербайджанские подразделения отправляют эти террористические группировки вперед, контролируют их передвижение с помощью оружия сзади, а в случае отступления – стреляют.
Это наша последняя война, и мы будем сражаться до конца.
Приветствуется распространение этой информации среди сирийских пользователей, поскольку родственники террористов, воюющих против мирного населения Арцаха, должны знать правду».