03.11.2020. Կորոնավիրուսի 1328 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2991 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1328 նոր դեպք: Առողջացել է 1133 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ, որից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 94776 դեպք, որոնցից 57599-ն` առողջացած, 1413-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 383 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 35381 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 413515 թեստավորում:

03.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1328 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1328 новых случаев коронавируса (при проведенном 2991 тесте), выздоровели 1133 человека.
За минувшие сутки скончались 29 пациентов с коронавирусом, 7 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 3 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 94776. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 57599 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1413. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 383.
Фактически на лечении находится 35381 пациент. В общей сложности было проведено 413515 тестирований.