04.11.2020. Կորոնավիրուսի 2374 նոր դեպք է գրանցվել, 41 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4565 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2374 նոր դեպք: Առողջացել է 1212 մարդ։ Մեկ օրում գրանցվել է 41 մահվան դեպք, որից 6 դեպքում պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 97150 դեպք, որոնցից 58811-ն` առողջացած, 1448-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 389 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 36502 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 418080 թեստավորում։

04.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2374 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2374 новых случая коронавируса (при проведенных 4565 тестах), выздоровели 1212 человек.
За минувшие сутки скончался 41 пациент с коронавирусом, 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 4 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 97150. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 58811 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1448. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 389.
Фактически на лечении находятся 36502 пациента. В общей сложности было проведено 418080 тестирований.