Բերձորից հարավ-արևելք ընկած հատվածում թշնամին այսօր արդեն կորցրել է 5 տանկ և 2 ՀՄՄ. ՊԲ
Այսօր՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, Բերձոր քաղաքից հարավ-արևելք ընկած ճակատային գծի հատվածում թշնամական ուժերը զրահատեխնիկայի ներգրավմամբ նախաձեռնել են հերթական հարձակումը: Այս մասին  տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ լրատվության բաժնից։
«ՊԲ ստորաբաժանումները, անցնելով պաշտպանության, հստակորեն իրականացրել են առաջադրված մարտական խնդիրները և խոցելով հակառակորդի 3 տանկ կասեցրել վերջինիս հարձակումը:
Ժամը 12:55-ի սահմաններում թշնամին նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հերթական հարձակումը և, կորցնելով ևս 2 տանկ ու 2 հետևակի մարտական մեքենա, դարձյալ հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Ճակատային գծի տվյալ հատվածում ներկա պահին մարտերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում։

Azerbaijani forces lose 5 tanks, 2 infantry fighting vehicles in southeast of Berdzor
Today at around 10:30 a.m. the Azerbaijani forces launched another attack in the southeastern sector of Berdzor with the use of armored vehicles, the Artsakh Defense Army said.
“The Defense Army units passed to defense and flawlessly fulfilled the combat objectives destroying 3 tanks and repelling the attack.
“At about 12:55 p.m. the enemy forces initiated one more attack in the same direction, losing 2 more tanks and 2 infantry fighting vehicles and retreating back to forming-up positions. Battles are currently ongoing in this part of the frontline. The Defense Army is in full control of the operational and tactical situation,” the military said.