Բերձորից հարավ-արևելք ընկած հատվածում թշնամին այսօր արդեն կորցրել է 5 տանկ և 2 ՀՄՄ. ՊԲ
Այսօր՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, Բերձոր քաղաքից հարավ-արևելք ընկած ճակատային գծի հատվածում թշնամական ուժերը զրահատեխնիկայի ներգրավմամբ նախաձեռնել են հերթական հարձակումը: Այս մասին  տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ լրատվության բաժնից։
«ՊԲ ստորաբաժանումները, անցնելով պաշտպանության, հստակորեն իրականացրել են առաջադրված մարտական խնդիրները և խոցելով հակառակորդի 3 տանկ կասեցրել վերջինիս հարձակումը:
Ժամը 12:55-ի սահմաններում թշնամին նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հերթական հարձակումը և, կորցնելով ևս 2 տանկ ու 2 հետևակի մարտական մեքենա, դարձյալ հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Ճակատային գծի տվյալ հատվածում ներկա պահին մարտերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում։

Минобороны Арцаха: К юго-востоку от Бердзора ВС Азербайджана сегодня уже потеряли 5 танков и 2 БМП
Сегодня, 4 ноября, около 10:30, на участке фронтовой линии к юго-востоку от города Бердзор ВС Азербайджана с привлечением бронетехники предприняли очередное наступление. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
«Подразделения Армии обороны Арцаха, перейдя к обороне, четко выполнили поставленные перед ними боевые задачи и, подбив 3 азербайджанских танка, пресекли атаку противника.
Противник около 12:55 в том же направлении предпринял очередную атаку и, потеряв еще 2 танка и два БМП, вновь был отброшен на исходные позиции.
Бои на данном участке фронта в настоящее время продолжаются. Армия обороны контролирует оперативно-тактическую обстановку», – говорится в сообщении.