05.11.2020. Կորոնավիրուսի 2413 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5405 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2413 նոր դեպք: Առողջացել է 1324 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 99563 դեպք, որոնցից 60135-ն` առողջացած, 1476-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 390 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 37562 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 423485 թեստավորում:

05.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2413 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2413 новых случаев коронавируса (при проведенных 5405 тестах), выздоровели 1324 человека.
За минувшие сутки скончались 29 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 5 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 99563. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 60135 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1476. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 390.
Фактически на лечении находятся 37562 пациента. В общей сложности было проведено 423485 тестирований.