Մարտադաշտում թշնամին թողնել է 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ. ՊԲ
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը հայտնել է ռազմաճակատի արևելյան ուղղությամբ հերթկան հարձակման հետ մղման մասին:
«Նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, թշնամական ուժերը արևելյան հատվածում, զրահապատ մեքենաների կիրառմամբ, ձեռնարկել են հարձակման փորձ:
ՊԲ ստորաբաժանումների ու պահեստազորայինների գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը, մարտադաշտում թողնելով 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, հետ է շպրտվել:
Օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ ՊԲ վերահսկողության ներքո»,- ասվում է ԱՀ ՊԲ տարածված հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijani forces suffer substantial losses in manpower in another failed attack – Artsakh military
The Artsakh Defense Army on Thursday repelled another attack attempted by the Azerbaijani troops in the eastern front.
“On November 5, at around 10:30am, the adversary’s forces attempted an attack in the eastern direction, employing armored vehicles.
“As a result of the competent actions of the Defense Army units and reservists, the enemy was repelled, leaving one armored vehicle, one truck and many casualties on the battlefield,” the military said.