Մարտադաշտում թշնամին թողնել է 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ. ՊԲ
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը հայտնել է ռազմաճակատի արևելյան ուղղությամբ հերթկան հարձակման հետ մղման մասին:
«Նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, թշնամական ուժերը արևելյան հատվածում, զրահապատ մեքենաների կիրառմամբ, ձեռնարկել են հարձակման փորձ:
ՊԲ ստորաբաժանումների ու պահեստազորայինների գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը, մարտադաշտում թողնելով 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, հետ է շպրտվել:
Օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ ՊԲ վերահսկողության ներքո»,- ասվում է ԱՀ ՊԲ տարածված հաղորդագրության մեջ:

Армия обороны Арцаха: Попытка наступления ВС Азербайджана на восточном направлении пресечена
Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает об отражении очередного наступления ВС Азербайджана в восточном направлении фронта.
«Сегодня, 5 ноября, около 10.30, на восточном участке вражеские силы предприняли попытку наступления с применением бронемашин
В результате грамотных действий подразделений Армии обороны и резервистов противник, оставив на поле боя одну бронемашину, одну грузовую машину и большое количество погибших, был отброшен.
Оперативная обстановка остается под контролем Армии обороны Арцаха», – говорится в сообщении пресс-службы Минобороны Республики Арцах.