Իտալական չորս շրջաններ, ներառյալ Միլանը, կրկին հայտնվել են կորոնավիրուսային արգելափակման մեջ
Իտալիայի չորս շրջաններ հայտնվել են «կարմիր գոտու» արգելափակման մեջ, խիստ սահմանափակումներ են դրվել մարդկանց՝ տնից դուրս գալու պայմանների վրա։ Նախօրեի երեկոյան հայտարարել է Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն, գրում է AP News-ը։
Այն, ինչ վարչապետն անվանեց «շատ խիստ» սահմանափակումներ, սկսվում են վաղվանից՝ հյուսիսում գտնվող Լոմբարդիայի, Պիեմոնտի և Վալե դ’Աոստայի համար և Իտալիայի թերակղզու հարավային հատվածը կազմող Կալաբրիայի համար:
Արգելափակումը նպատակ ունի մեղմացնել COVID-19 վարակի ալիքը և կանխել հիվանդանոցների ծանրաբեռնվածությունը դեպքերով: Առնվազն երկու շաբաթ տևողությամբ արգելափակումը կվերաբերի Իտալիայի 60 միլիոն բնակիչներից մոտ 16,5 միլիոնին և կներառի նաև երկրի ֆինանսական մայրաքաղաք Միլանը:

Four Italian regions are being put under “red-zone” lockdown, with severe limits imposed on the circumstances under which people can leave home, Premier Giuseppe Conte announced on Wednesday night.
What he called “very stringent” restrictions begin on Friday for Lombardy, Piedmont and Valle d’Aosta in the north, and for Calabria, which forms the southern toe of the Italian peninsula, AP reported.
The lockdown is aimed at tamping down a surge in COVID-19 infections and preventing hospitals from being overwhelmed with cases. Lasting at least two weeks, it will involve some 16.5 million of Italy’s 60 million residents and include the country’s financial capital, Milan.