«Հայրենիք» զորախմբի մարտիկներից մի քանիսը ստացել են հրազենային և բեկորային վնասվածքներ
«Հայրենիք» զորախումբը, որը բազմաթիվ կամավորագրվածներով մեկնել է Արցախ, հայկական երկրորդ հանրապետության տարբեր շրջաններում մասնակցում է մարտական գործողությունների՝ կատարելով հայրենիքի հանդեպ իր պարտքը։
Կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հաղորդագրության համաձայն, թշնամու դեմ մարտերի ընթացքում զորախմբի մարտիկներից մի քանիսը ստացել են հրազենային և բեկորային վնասվածքներ։ Նրանց ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բուժօգնություն․ բարեբախտաբար, որևէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«Շարունակելու ենք մեզ պարտադրված այս պատերազմը, որի հաղթական ելքն ապահովելու համար որևէ զիջում չի լինելու, չենք ընկրկելու, չենք հուսահատվելու։

Несколько бойцов отряда «Родина» получили огнестрельные и осколочные ранения
Отряд партии «Родина» («Айреник») в составе многочисленных добровольцев отправился в Арцаха для участия в боевых действиях в различных районах второй армянской республики, выполняя свой долг перед Родиной. Об этом сообщается на странице партии в соцсети Facebook.
Согласно информации, несколько бойцов отряда в ходе боев с врагом получили огнестрельные и осколочные ранения. Им была оказана необходимая медицинская помощь. К счастью, их жизни ничего не угрожает.
«Продолжим эту навязанную нам войну, и для обеспечения ее победоносного исхода никаких уступок не будет, мы не отступим, мы не будем отчаиваться.