07.11.2020. Կորոնավիրուսի 2476 նոր դեպք է գրանցվել, 33 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5339 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2476 նոր դեպք: Առողջացել է 1476 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 33 մարդ, որից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 104249 դեպք, որոնցից 63258-ն` առողջացած, 1533-ը` մահվան ելքով։ Մահվան ևս 403 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 39055 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 434026 թեստավորում:

07.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2476 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2476 новых случаев коронавируса (при проведенных 5339 тестах), выздоровели 1476 человек.
За минувшие сутки скончались 33 пациента с коронавирусом, 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 7 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 104249. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 63258 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1533. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 403.
Фактически на лечении находятся 39055 пациентов. В общей сложности было проведено 434026 тестирований.