«Արցախի Մարտունու շրջանում իրավիճակը մնում է լարված․ ողջ գիշարվա ընթացքում և առավոտյան շարունակվել են հրետակոծությունն ու հրթիռակոծությունը»,- հայտնել է Մարտունու քաղաքապետ Էդիկ Ավանեսյանը։
Նա նշել է, որ չնայած վտանգավոր իրավիճակին՝ պատկան մարմինները վերականգնողական աշխատանքներ են անում, բավականին մեծ ռիսկայնությամբ, շատ դեպքում հայտնվելով թշնամու թիրախում:
«Մարտունի քաղաքում իրականացնում են նաև մաքրման, ավերածությունների վերականգման աշխատանքներ։ Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորայինների համատեղ ուժերով արվում է հնարավորն ու անհնարինը դրված խնդիրների հավուր պատշաճի լուծման համար: Թշնամին ստացել է համարժեք պատասխան, որը երկար կհիշի: Ընդհանուր առմամբ Մարտունին մնում է նույն դիրքում, որ եղել է 90-ականների ժամանակ:
Մարտունին իր բնակիչներով կանգուն է, պինդ է ու գնալու ենք մինչև վերջ, իսկ մեր վերջը հաղթանակն է լինելու»,- ասել է նա։

The situation in Martuni region of Artsakh remains tense. The Azerbaijani troops continued bombarding the region overnight and in the morning, Martuni Mayor Edik Avanesyan said on Saturday.
He said that despite the dangerous situation, the relevant authorities were carrying out rehabilitation work, in many cases being targeted by the Azerbaijani forces.
"Cleaning and restoration works are being carried out in the town of Martuni. The Defense Army and the militia fighters are making every effort to properly fulfil the tasks set forth. The enemy has received an adequate response which they will remember for a long time. In general, Martuni remains in the same position as it was in 1990s,” the mayor said.
"Martuni is standing firm with its residents, and we will go on to the end, to the victory," he added.