Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում. ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը գրում է.
«Նոյեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը փոփոխական ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
Առավել համառ գործողություններ են ծավալվել Շուշիի մերձակայքում և հարավարևելյան հատվածում: ՊԲ ստորաբաժանումները թշնամուն հասցրել են թիրախային հարվածներ` հետ մղելով առաջխաղացման բազմակի փորձերը:
Տարբեր ուղղություններում ծավալված մարտերի ընթացքում ոչնչացվել է թշնամու մեծաթիվ կենդանի ուժ, 4 տանկ, 20 միավոր այլ զրահատեխնիկա, 11 միավոր ավտոտեխնիկա, 2 ԱԹՍ:
Մարտական գործողություններին զուգահեռ հակառակորդը հրթիռահրետանային համակարգերվ թիրախավորել է նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և Շուշին: Վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ ճակատային գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում:
Բանակային ստորաբաժանումները վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր են ձեռնարկում կրակային խոցման ուղղությամբ»:

Accumulation of enemy equipment and personnel observed in different sections of the frontline - Defense Army
11:22 08/11/2020
Battles of varying intensity continued in all directions of the Artsakh frontline on the night of November 7–8, the country's Defense Army reported.
As the source said, persistent military operations were carried out to the south-eastern vicinity of the city of Shushi. The Defense Army inflicted targeted strikes on the attackers, repelling multiple attempts to advance.
During the battles in different directions, a large number of invading troops as well as 4 tanks, 20 armored vehicles, 11 logistics vehicles and 2 UAVs were destroyed.
Throughout the fighting, the assailants targeted both the capital Stepanakert and Shushi with missiles. Civilian infrastructure was damaged. At dawn, accumulation of enemy equipment and personnel was observed in the south-eastern and northeastern sections of the frontline.
The Defense Army is in full control of the tactical situation, taking measures to suppress the enemy fire.