08.11.2020. Կորոնավիրուսի 2175 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4790 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2175 նոր դեպք: Առողջացել է 921 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 106424 դեպք, որոնցից 64179-ն` առողջացած, 1559-ը` մահվան ելքով։ Մահվան ևս 405 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 40281 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 438816 թեստավորում:

08.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2175 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2175 новых случаев коронавируса (при проведенных 4790 тестах), выздоровел 921 человек.
За минувшие сутки скончались 28 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 воскресенья, 8 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 106424. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 64179 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1559. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 405.
Фактически на лечении находится 40281 пациент. В общей сложности было проведено 438816 тестирований.