Շուշի-Քարին տակ հատվածում թշնամին, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է. ՊԲ
Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ լրատվական բաժնից։
«Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք։
Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ։

The enemy forces suffered heavy losses in manpower near Shushi-Qarin Tak area and retreated - Defense Army
11:18 09/11/2020
The Defense Army units conducted defensive battles in the southeastern, southern, and southwestern directions of the Artsakh frontline during the night of November 8-9, the Defense Army reported.
"Intensive fights have been waged against the detected hostile groups in the Shushi-Qarin Tak sector, whereby the enemy has incurred heavy losses in manpower and retreated," the source reported, adding our troops
have occupied more favorable positions.
"In the covered period, throughout various directions of the frontline our forces have destroyed 1 enemy tank, 4 soft-skinned vehicles, and 8 UAVs. During the combat waged in the southwestern direction, the army units have taken as war trophy 1 enemy tank and artillery pieces. Throughout the entire combat operations, the enemy has continued shelling civilian settlements of Artsakh from rocket and artillery systems. In the morning, the hostile force attempts for attack have resumed in all major directions of the frontline. The operational and tactical situation is under the control of the Defense Army," said the source.