Շուշի-Քարին տակ հատվածում թշնամին, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է. ՊԲ
Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ լրատվական բաժնից։
«Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք։
Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ։

АО Арцаха: В районе Шуши-Карин Так азербайджанские ВС, понеся огромные потери, отступили
В ночь с 8 на 9 ноября подразделения Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго-западном направлении линии фронта. Об этом сообщает пресс-служба АО Арцаха.
«В районе Шуши – Карин Так велись интенсивные бои против обнаруженных вражеских группировок, в результате чего последние, понеся огромные потери, отступили. Наши войска заняли более удобные рубежи. В указанный период, на разных направлениях линии фронта были уничтожены 1 танк, 4 единицы автотехники и 8 БПЛА, принадлежащих вражеским силам.
В результате действий в юго-восточной части воинские подразделения захватили также 1 вражеский танк и артиллерийские средства. На всем протяжении боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах. Утром, враг снова предпринял попытку атаки по всем направлениям линии фронта.
Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений АО», – говорится в сообщении.