«France-Presse»-ը չի հրապարակել Փարիզում Ադրբեջանի դեսպանի հարցազրույցը
Ֆրանսիական ամենամեծ «Agence France-Presse» (AFP) լրատվական գործակալությունը չի հրապարակել Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Ռահման Մուստաֆաևի հետ հարցազրույցը, ինչը հուսահատական ջղաձգումներ է առաջացրել դեսպանի մոտ։ Նա այդ մասին գրառում է արել Twitter-ում։
«Ամոթ AFP-ին և թղթակից Դիդիյե Լյուղասին, որոնք հրաժարվեցին հրապարակել հարցազրույցս։ Ամոթ Le Figaro-ին և այլ լրատվամիջոցներին, որոնք հրաժարվեցին մեզ խոսք տրամադրել և մեր հոդվածները հրապարակել»,- գրել է Ադրբեջանի դեսպանը։
Դեսպան Մուստաֆաևն իր էջում հրապարակել է նաև AFP-ի թղթակից Լյուղասի էլեկտրոնային նամակը, որտեղ նշված է, որ որոշել են հարցազրույցը չհրապարակել՝ ելնելով դրա բովանդակությունից։
Նամակում նաև հաղորդվում է, որ դեսպանի հնչեցրած մեղադրանքները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։

AFP decides not to publish interview with Azerbaijani ambassador to France
France's largest news agency Agence France-Presse (AFP) decided not to publish an interview with Azerbaijani Ambassador to France Rahman Mustafayev, which prompted angry reaction from the Azeri diplomat, Ermenihaber reported on Monday.
“Shame on AFP and its correspondent Didier Lauras, who refused to publish my interview,” Mustafayev said in a tweet. “Shame on Le Figaro and all the other media outlets that refused to give us the floor and publish our articles.”
Mustafayev also shared an e-mail of the AFP correspondent, who explained that they decided not to publish the interview due to its content.