09.11.2020. Կորոնավիրուսի 1042 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2358 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1042 նոր դեպք: Առողջացել է 731 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 23 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 107466 դեպք, որոնցից 64910-ն` առողջացած, 1580-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 407 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 40569 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 441174 թեստավորում:

09.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1042 новых случая коронавируса, скончались 23 пациента
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1042 новых случая коронавируса (при проведенных 2358 тестах), выздоровел 731 человек.
За минувшие сутки скончались 23 пациента с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 9 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 107466. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 64910 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1580. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 407.
Фактически на лечении находятся 40569 пациентов. В общей сложности было проведено 441174 тестирования.